
19.08.2019 | AKTUELNO | Pregleda: 3111 | Autor: Magično bilje | 0
Tri prirodna rešenja koja će eliminisati mrtve ćelije, omekšati i nahraniti kožu
Kad koža peta postane tvrda i suva, može doći do pucanja i bolnih povreda koje i nakon zalečenja ostavljaju osećaj nelagodnosti. Ispucale, osetljive i hrapave pete najčešće su posledica neodgovarajuće nege kože.
Pomozite sebi prirodnim sredstvima!
Melem
Najbolja prirodna kombinacija je: med, mleko i sok od pomorandže. Med hidrira kožu i štiti je od bakterija, mleko je revitalizuje, a vitamin C iz pomorandže stimuliše proizvodnju prirodnog kolagena.
Mešavina za ispucalu kožu na stopalima
Otopiti na pari 10 ml uljanog ekstrakta žalfije, 10 ml uljanog ekstrakta arnike, 10 ml uljanog esktrakta čička, 10 g uljanog ekstrakta kamilice. Skloniti sa pare i dodati kašičicu tinkture ruzmarina i pet kapi eteričnog ulja ruzmarina. Mešati dok se smesa ne ujednači, a onda sipati u staklenu teglu. Dobro zatvoriti, kada se ohladi, držati je u frižideru. Ova mešavina idealna je za negu ispucalih peta jer ubrzava regeneraciju kože.
Krema za pete od nevena
Preliti kašiku cveta nevena sa decilitrom ključale vode i ostaviti poklopljeno dok se ne ohladi. Procediti i dodati kiselu pavlaku da se dobije krema za pete. Dobro umasirati u oprana stopala i ostaviti da deluje pola sata, a zatim dobro isprati. Svakodnevnom upotrebom koža će postati regenerisana i hidrirana. Nevenova krema će eliminisati i osećaj umora i nadutosti stopala. Kremu čuvati u frižideru u dobro zatvorenoj staklenoj teglici.
19.08.2023 | AKTUELNO
18.08.2023 | AKTUELNO
16.08.2023 | AKTUELNO
13.08.2023 | AKTUELNO
10.08.2023 | AKTUELNO
ZBOG RENOVIRANJA Biljnog centra Magično bilje na adresi Maksima Gorkog broj 25,
koje će se vršiti u periodu od 12.10. do 22.10.2023., Biljni centar Magično bilje na adresi
Brankova 16, radiće u produženom radnom vremenu, od 9h do 20h.
Dostupni smo kako za online, tako i za telefonske porudžbine kao i do sada, na brojeve
telefona:
011/ 2420-955
011/2450-782
011/3283-507
064/6433-055
© 2013 by Magično bilje | Sva prava zadržana.
Development: draganmarkovic.net